23.10.2018

den č.3 - kvalifikace STROKE PLAY, MINI TURBO 1 a VEČERNÍ STRIP

Tak mám za sebou první den hraní a jednou větou to shrnu asi takto... je to úplně něco jiného:-) Ale baví mě to. Hrát na velkém greenu na přírodní trávě se nepodobá ničemu, co jsem kdy hrál. Jednotlivé paty jsou velice rozdílné vzdálenosti, od 2m do cca 15m, hraje se do kopce, z kopce, po vrstevnici, je velice důležité přečíst terén a možná ještě důležitější odhadnout správné tempo, zvlášť u těch dlouhých patů. A jak se mi tedy dnes dařilo (nedařilo)?

Nejříve jsem se tak trošku nad plán zúčastnil kvalifikace do Stroke Play, které se hraje dnes. Na vysvětlenou, nebyla to pro mě kvalifikace v pravém slova smyslu, do Stroke Play už jsem byl přihlášený, ale zkusil jsem zabojovat o startovné, které prvních 5 hráčů v kvalifikaci dostalo zdarma. A jelikož nebylo zrovna malé (2.500 dolarů), tak jsem to zkusil. Hrálo se na 2 kola, počítalo se lepší ze dvou kol a bohužel mi to o jeden jediný úder nevyšlo, zahrál jsem to lepší kolo za -3, pokud bych byl o jeden jediný úder lepší, tak bych bojoval v rozstřelu o jeden z pěti spotů. S hrou jsem byl ale velice spokojený, obě kola jsem šel pod par (-2 a -3).

Pak už přišla na řadu první soutěž a tím bylo dvoukolové MINI TURBO 1. To se mi bohužel nepovedlo, i když pocit ze hry jsem až tak špatný neměl, zvlášť z prvního kola, kde jsem neudělal žádnou chybu, ale spadlo mi tam jen jedno eso. V druhém kole už nepadlo ani jedno a pak už je to asi i ztráta koncetrace.

A pro ty co zajímá samotná hra a jak to tady probíhá.. Hraje se na přírodní trávě, která je poměrně pomalá. Takže to co známe z adventure golfu.. že míček občas dojede, sjede do jamky nebo se vrátí, to tady neexistuje, tady funguje jen opravdu správná rána a atakování jamky. Jak už jsem psal výše, je hrozně důležité odhadnout tempo, pokud neskončím blízko jamky, jsou pak paty složitější a hrozí trojka. Dnes byly na greenu dva dlouhé paty, jeden z kopce a jeden do kopce. Tam trojka hrozila naprosto reálně. Samozřejmě se také mění podmínky, přírodní tráva se chová jinak, když na ni zasvítí sluníčko a když ne, když se trošku sešlape, otočí se vlákna...je to pro mě spoustu nového, tady opravdu mají golfisti velkou výhodu. Ale s tím sem jsem jel, takže budu bojovat jak jen to půjde, je spíš otázka, jak rychle se na to dokážu adaptovat:-) 

Nastupuje se ve dvoučlenných flajtech a hráči se střídají. Je důležité se plně koncetrovat a dívat se, z hry ostatních se dá poučit. Nutností je malý zápisníček, kde si lze psát poznámky k jednotlivým jamkám. S každým flajtem jde asistent s tabletem, který zapisuje výsledky online a každý hráč má ještě papírovou score kartu, kam zapisuje jak svoje výsledky, tak výsledky soupeře. Turnaj se skvěle organizovaný, je ale fakt, že se na tom podílí desítky lidí. 

Co je také důležité je to, že se každý den převrtávají jamky, takže co jsem si dnes zapamatoval, mohu klidně zapomenout, zítra se začíná od začátku..no prostě princip golfu:-)

A co zítra? Zítra se hraje ta nejlépe dotovaná soutěž a tou je STROKE PLAY CHAMPIONSHIP, hraje se nakonec o 100.000 dolarů. Zítra se hrají 4 kola a pak nejlepších 20 hráčů pokračuje dalšími dvěma koly, ale to až o den později. (přiznám se, že už radši nepíšu názvy dnů, protože vzhledem k časovému posunu a tomu, že to píšu domů, se v to přestávám orientovat:-). 

A jaké mám pro zítřek cíle? Hrát dobře, užít si to a uvidí se. Hraje skoro 80 hráčů, takže dostat se případně do té první dvacítky by byl výsledek z říše snů:-)

TVstupu na hřiště dominuje tato velká obrazovka, na které je z druhé strany velký poutač...

...... zobrazující šampiony jednotlivých soutěží z minulého ročníku

a jedním z nich je Richard Lockner

A takto vypadá hřiště, i z fotky je patrné, že je celý green z kopce, takže se hraje buď do kopce a občas po vrstevnici

Délky patů jsou velice rozdílné, toto byl asi ten nejkratší, nejdelší byl naopak kolem 15m

Moc toho tady neroste, ale když už, tak to stojí za to:-)

Ve stanu pro hráče...

Startovní zóna, tudy vchází jednotlivé flajty na hřiště

Zde se odevzdávají score karty a kontrolují výsledky

Kdo by to byl býval řekl, kam se až Horní Bezděkov dostane:-)

A nakonec pár fotek z večerního Stripu:-)