25.10.2018

den č.5 - NEJDŘÍVE ZKLAMÁNÍ a PAK PRVNÍ ÚSPĚCH NA MSOP

Dnešní den bych rozdělil na dvě poloviny, které byly jako den a noc. Nejdříve jsem se zúčastnil třetí soutěže a tou bylo MINI TURBO 2 a poté kvalifikace do TEAM CHAMPIONSHIP a tou bych tentokrát začal, protože o radost se člověk podělí radši:-)

kvalifikace do TEAM CHAMPIONSHIP

Spolu s s mým jmenovcem ze Švýcarska a zároveň letošním vítězem WAGM Danielem Moserem jsme se zúčastnili kvalifikace do TEAM CHAMPIONSHIP, které se koná 27.-28.10. Kvalifikace opět spočívala v tom, že v ní mohou první tři týmy vyhrát volný spot do hlavní soutěže. A ten je v tomto případě 1.000 dolarů. Kvalifikace se zúčastnilo 24 dvoučlenných týmů a my jsme skončili po nervydrásajícím průběhu druzí !!! Takže první dílčí úspěch českého hráče na MSOP je na světě.

Hra dvoučlenných týmů spočívá v tom, že se hraje tzv. systémem BEST BALL, což znamená, že na jedné jamce hrajeme oba a do score karty se počítá lepší výsledek. Taže i v případě, že jeden zahraje trojku a druhý eso...do týmu se počítá eso. A tímto systémem se hrála 2 kola a počítalo se to lepší. První kolo jsme zahráli za -4, což byl velice průměrný výsledek, ale ve druhém kole za začaly dít věci. Po devíti jamkách jsme byli na -3, ale v druhé polovině jsme z devíti jamek nasázeli 6 es (já 5, Dany 1) a dotáhli se s výsledkem -9 na dělenou 2.-5. příčku, která nám zajistila účast v roztřelu o 2 zbývající volné spoty. Do rozstřelu jsem nás poslal esem na 18.jamce:-)

A rozstřel? Nic tak napínavého jsem jako hráč dlouho nezažil. Do rozstřelu jsme šli s dalšími třemi týmy. Pro zajímavost, dva týmy golfové a dva minigolfové:-) Rozstřel se hrál stejným systémem jako kvalifikace (BEST BALL) a hrál se na čtyřech jamkách, které všechny týmy odehrály. Nejdříve jsem dal eso v rostřelu na 16 já, pak na 17 Daniel a to znamenalo, že po těch 4 jamkách jsme museli v dalším rozstřelu pokračovat se švédským týmem Lockner/Olofsson na jamce č.18. A tam tedy klobouk dolů před Danym... první rána eso, Lockner ale také. Mění se pořadí, Lockner dává opět eso, ale Dany také. Opět se mění pořadí, Dany neuvěřitelné čtvrté eso v řadě a na to už ani Lockner ani Olofsson nedokázali odpovědět a přiznám se, že radost byla veliká. Ještě upozorňuji, že ta 18ka byl sice krátký pat, ale ne úplně jednoduchý. A pro úplnost..když dá jeden hráč eso, druhý už hrát nemusí, protože nemá co vylepšit:-)

MINI TURBO 2

To se hrálo dříve naž kvalifikace, opět na 2 kola a to mohu zhodnotit krátce a výstižně...hrál jsem špatně a skončil na 36.místě ze 49 hráčů. Mini turbo se hraje bez tréninkového kola, takže jsme šli do soutěže bez jediné rány na nových jamkách a ze začátku je to maličko loterie, jak se to povede komu okoukat a jak zvládne hrát na první dobrou. Přeci jen je to pro nás nezvyk. Nemám problém se čtením profilu greenu, ale pořád bojuji s tempem na přírodní trávě. Ale i když výsledky nejsou nijak oslnivé, tak mám pocit, že se s tím srovnávám každým dnem lépe a čím více kol, tím větší jistota. A ta se nakonec projevila v týmové kvalifikaci:-) 

A CO ZÍTRA?

Zítra se hraje druhá velká soutěž a tou je TURBO SINGLES CHAMPIONSHIP s celkovou dotací 50.000 dolarů. Hraje se na 3 kola + 1 finálové, do kterého opět postupuje 20 nejlepších hráčů. Opět se hraje na nově navrtaných jamkách. Přiznám se, že je poměrně náročně každý den studovat nové jamky, ale na druhou stranu je to i zábavné:-)

Dnes bohužel nemám moc fotek, protože jsem strávil celý den na hřišti a kvalifikaci jsme skončili skoro až za tmy.

Tak takhle vypadaly jamky dnes.  

A takto vypadalo pořadí před rozstřelem, nakonec se do něj přidal ještě jeden tým, který neměl v době pořízení fotky dohráno.