28.10.2018

den č.8 - DNES NAPOSLEDY

Uteklo to jako voda a dnešní reportáž je úplně poslední. A jak tedy hodnotím svoji účast na MSOP? I když to podle výsledků nevypadá, tak jsem spokojený. Hrál jsem první turnaj na přírodní trávě mezi golfovými specialisty, v podstatě bez jakýchkoliv zkušeností a myslím, že jsem se úplně neztratil. Výsledkem toho je pozice nejlepšího českého hráče a 5. evropského hráče na žebříčku MSOPZe 760 hráčů jsem na 52.místě (zatím nezapočítané body za TEAM CHAMPIONSHIP), to přece nezní úplně špatně:-) A hlavně jsem získal neocenitelné zkušenosti a spoustu krásných zážitků, které už mi nikdo nevezme. 
A zde je shrnutí mých výsledků, od těch, kterých si cením nejvíce:

TURBO CHAMPIONSHIP - 23.místo z 85 hráčů
kvalifikace TEAM CHAMPIONSHIP (s Danielem Moserem) - 2.místo z 23 týmů
STROKE PLAY CHAMPIONSHIP - 36.místo z 86 hráčů
TEAM CHAMPIONSHIP (s Danielem Moserem) - 44.místo ze 63 týmů
MINI TURBO 1 - 37.místo
MINI TURBO 2 - 36.místo
MINI TURBO 3 - 27.místo

A teď se ještě vrátím k dnešnímu dni:-)

TEAM CHAMPIONSHIP - 2. a 3.kolo

Dnes jsme s Danielem Moserem nastoupili do dalších dvou kol týmové soutěže. Druhé kolo se hrálo jiným způsobem než první, hrál se tzv. systém ALTERNATE, což znamená, že jeden hráč dá na jamce první úder a pokud nedá eso, dohrává druhý hráč. A takto se jde celé kolo, jeden v týmu začíná na lichých a druhý na sudých jamkách. Samozřejmě jsem cítil větší zodpovědnost vůči mému spoluhráči v týmu, abych mu prvním úderem moc nezkomplikoval život:-) Toto kolo jsme zahráli za 33 úderů, bohužel jsme tam vyrobili jednu zbytečnou trojku. Třetí kolo se hrálo stejným systémem jako kolo první, to znamená BEST BALL. Toto kolo jsme zahráli za 30 a s tím jsme byli spokojeni. V součtu všech tří kol jsme ale moc spokojeni nebyli, stačilo to jen na celkové 44.místo.
Pokud by se někdo divil obrovským rozdílům mezi vítěznými týmy a týmy, které neprošly cutem, tak to je dáno tím, že poslední finálové kolo pro nejlepších 20 týmů se hrálo opět jiným systémem, tzv AGGREGATE  a to znamená, že se do score karty zapisovaly výsledky obou hráčů.

A CO NA ZÁVĚR?

Na závěr bych chtěl poděkovat všem za úžasnou podporu na dálku a pokud někoho mé reportáže zaujaly a bavily, tak jsem moc rád. A třeba zase za rok....
A na úplný závěr ještě pár fotek... a nezapomeňte dojít až k poslední fotce:-)

V týmu s Danielem Moserem ze Švýcarska (všimněte si jeho trička:-)

Kdo se v tom má pak vyznat, že ano:-) 

Kvízová otázka pro hráče....kdopak to je?:-)

Poslední večer jsem si neodpustil to, co musí udělat každý v Las Vegas, dát si hamburger. Zašel jsem do Bobby's Burger Palace na Stripu a dal si......

.....jeden malý hamburger a musím uznat, že s McDonaldem se to srovnat nedá, tenhle byl opravdu dobrý:-)

Já vím, že na to všichni čekají...ano, být v Las Vegas a neutratit nějaký ten dolar v kasínu, tak jako kdybych tady nebyl. Takže ano, koupil jsem si jeden žeton za 5 dolarů a i když ruletě vůbec nerozumím, tak jsem se chvíli díval a pak dal ten žeton na červenou a copak se nestalo, ona padla. Takže jsem vyhrál a tím zakončil kariéru hazardního hráče...jsem v plusu:-) A to už je opravdu úplný konec.