27.10.2018

den č.7 - BEZ ES TO PROSTĚ NEJDE

TEAM CHAMPIONSHIP - 1.kolo

Namlsaní z kvalifikace jsme dnes s Danielem Moserem nastoupili do prvního kola týmové soutěže. Bohužel se nám nedařilo, tak jak bychom si představovali a zatím jsme ze 70 týmů až 52.místě. Problém byl v tom, že jsme společně dali pouze tři esa a ještě ke všemu se nám povedla trojka oběma na stejné jamce, takže se nám zapsala. Takže jsme kolo došli s výsledkem -2 a to je v týmové soutěži hodně špatné. Zítra nás ale čekají ještě 2 kola a my budeme bojovat o vylepšení naší nelichotivé pozice.

MINI TURBO 3

V podobném duchu jsem bohužel pokračoval i sám v poslední menší soutěži MINI TURBO 3, kde jsem za 2 kola dal opět jen jednu trojku, ale také bohužel jen 3 esa. Dnes to tam prostě nepadalo. Takže jsem skončil na 27.místě. Dnes tedy spokojený být nemůžu, ale pořád to beru tak, že jsou to neocenitelné zkušenosti do budoucna.

PÁR POSTŘEHŮ Z LAS VEGAS A AMERIKY VŮBEC

A aby to nebylo jen o tom hraní, tak se chci podělit o pár postřehů, zajímavostí...i když někdy z úplně běžného života. Kdo už v Americe nebo Las Vegas byl, tomu to asi zajímavé nepřijde, ale jelikož předpokládám, že to bude spíš menšina, tak by to mohlo tu většinu zajímat:-)

ŘÍZENÍ AUTA
Protože se hraje cca 15 mil od centra, kde bydlím, tak bylo nezbytné si půjčit auto a jezdit po Las Vegas. To, že jsou všude několikaproudé silnice a ještě víc víceproudé dálnice, o tom se ví, ale jedna věc mě první den docela dostala. Na křižovatce můžete většinou doprava zahnout, i když máte červenou, jen prostě musíte dát přednost autům zleva. Zahnout doprava nemůžete, jen pokud je to vysloveně u semaforu napsáno, ale to minimálně. Takže chápete asi moji nervozitu, když jsem první den jak trubka stál na semaforu v pruhu odbočujícím vpravo a na první křižovatce na mě troubili, na druhé také a já pořád nevěděl proč:-) No jeli byste na červenou, když byste to nevěděli?:-) Asi také ne.

NAKUPOVÁNÍ
Takové ty běžné potraviny zde nakupuji v obchodním řetězci Smith. To že tam mají vše a že toho mají hodně, to mě vůbec nepřekvapilo, ale jedna věc mě potěšila a nad druhou přemýšlím vždy, když do obchodu přicházím a z obchodu odcházím. To, co mě potěšilo, je velice přátelské a komunikativní chování pokladních a pak také to, že vám sami vše dají do tašek, takže už si od pokladny berete jen tašky. Drobnost, ale potěší.
A ta druhá věc...no prostě když odkládáte nákupní košíky, tak je prostě dávají obráceně, to znamená držadlem dozadu a vůbec..ale vůbec mi to nedává logiku, blbě se s vozíky pozpátku zajíždí do sebe a i se blbě berou. Možná mi něco nedochází...ale nechápu to:-) Nejdřív jsem si myslel, jestli to v tom prvním obchodě někdo nepopletl, když už jsem to ale  viděl ve třetím, tak jsem pochopil, že je to tak schválně. Ale proooooč?:-)

VEČERNÍ PROCHÁZKA PO STRIPU
Tak to je zážitek sám o sobě. Nejen tím, že všude všechno svítí, bliká, že se každý hotel a kasino předhání, čím zaujme, ale občas potkáte Spidermana, Micky Mouse a nebo skoro úplně nahaté slečny a všichni se s vámi chtějí vyfotit... no samozřejmě ne zadarmo. A čím pozdější je hodina, tím jsou ty slečny nahatější:-) Večer Strip opravdu ožívá a proudí po něm tisíce turistů ve všech směrech a utrácejí tu miliardy. Zajímavé je se ale i jen dívat a utratit pár dolarů:-) Ty cesty pro pěší po Stripu jsou poměrně rafinovaně udělané. Když Strip kříží nějaká větši silnice, tak jsou udělané nadchody, ty ale vedou rovnou do jednoho z velkých hotelů s obchody nebo kasínem, takže tudy musíte kousek projít, abyste se dostali dál. Jak je jednoduché lidi nalákat tam, co chtějí:-) Na Stripu je samozřejmě také hodně draho. To co jinde koupíte za 5 dolarů, tak tady to samé stojí 10 dolarů nebo víc. 

BEZPEČNOST
Tak to mě asi překvapilo nejvíce, cítím se tu i v pozdních večerních hodinách naprosto bezpečně. Řekl bych, že bezpečněji, než kdybych šel ve stejnou hodinu centrem Prahy. A to zde nechodím jen po těch nejrušnějších ulicích.

Nejdříve pár fotek z večerní procházky po Stripu (skoro nahaté slečny nečekejte:-) 

jedna pro milovníky kaktusů

a na závěr... někdy stačí ke štěstí málo... malý krásně šťavnatý a slaďoučký meloun... a ÚPLNĚ BEZ PECEK:-)