neděle 1.9.2019

Matěj 3.místo v Juniorech, Daniel 6.místo v absolutním pořadí

SAGM před chvílí skončilo a my pro vás máme skvělé zprávy. AGHB TEAM byl opět hodně vidět. Matěj skončil po rozstřelu v kategorii Juniorů na úžasném 3.místě, takže jsme měli zástupce na stupních vítězů i ve Švédsku. Ale aby toho nebylo málo, tak Daniel nakonec skončil v absolutním pořadí po rozstřelu v konkurenci 86 hráčů na skvělém 6.místě. Václav si také polepšil, takže týmově velká spokojenost.

Ale byl to den plný zvratů, takže pěkně od začátku. A začneme kategorií juniorů. Matějovi se nepovedlo dnešní první kolo, které zahrál za 37 úderů a před šestým kolem, kdy se uzavíraly kategorie, měl stejný součet jako třetí v pořadí, takže bylo na drama zaděláno. V šestém kole oba zahráli za 31 úderů a na druhém a třetím místě měli po 6 kolech oba hráči stejný výsledek. Předpokládali jsme, že o medaili bude rozstřel, ale bylo nám od organizátorů několikrát řečeno, že ne a že rozhodne different. A ten měl Matěj lepší, takže už slavil druhé místo. Po cca 20 minutách ale bylo vše jinak, prezident švédské asociace rozhodnul, že rozstřel bude. Ten měl být až po finálovém kole, které již bylo v tu dobu rozehrané, ale nakonec se rozstřel hrál behěm finálového kola. Matěj byl z tohoto zvratu trošku rozhozený a bohužel rozstřel prohrál. Ale i tak je třetí místo skvělý výsledek! Matějovi ještě ke všemu uniklo finálové kolo o 1 úder a v absolutním pořadí skončil na 19.místě, což je v této konkurenci další skvělý výsledek, který možná ani Matěj ve 12 letech neumí docenit.

Václav se kolo od kola zlepšoval a dnes zahrál kola za 33 a 32 úderů a nakonec se v absolutním pořadí vyšvihnul na 29.místo a v seniorech na 21. místo a to je také výborný výsledek. A hlavně přispěl ke krásnému týmovému umístění - viz níže:-)

A Daniel? Ten zažil asi největší zvrat dnešního dne. V kategorii mužů bojoval do poslední chvíle o 3.místo, jeho naděje ale pohřbila v posledním kole obávaná jamka č.17. kde zahrál čtyřku a i přes solidní kolo za 32 úderů skončil na 4.místě. Tento výsledek ale naštěstí stačil na finálové kolo, do kterého se dostal jako poslední 18.hráč. Ve finálovém kole, tzv. Superfinále, začal Daniel skvěle a v půlce hřiště měl -6. Pak bohužel zahrál dvě trojky, k čemuž asi maličko přispělo zjištění o rozstřelu Matěje, a po esu na jamce č.16 zahrál finálové kolo za 31 úderů. A teď to největší překvapení...pro Superfinále se nulovaly výsledky a začínalo se od nuly! Takže Daniel nakonec skončil na 5.-8. místě a šel do rozstřelu s dalšími 3 hráči. V rozstřelu nakonec skončil druhý za Gunnarem a nakonec tedy obsadil konečné 6.místo v absolutním pořadí.

A teď se tedy bez mučení přiznáme, že jsme o nulování výsledků pro Superfinále nevěděli a dozvěděli se to asi 10 minut po tom, co Daniel finálové kolo odehrál:-) A nedat ty dvě trojky, tak se také mohlo stát, že by vyhrál a ani o tom nevěděl a to by pak byl dokonalý happyend. Ale i tak je 6.místo skvělý výsledek.

A v týmech jsme se také neztratili, z 15 přihlášených týmů jsme skončili na krásném 6.místě.

Václav Švarc
"Nejen, že jsem své původní cíle splnil, ale i jsem je trošku vylepšil, takže vzhledem k této konkurenci můžu být jen a jen spokojený."

Matěj Vlček
"Nemůžu být smutný, podal jsem dnes maximální výkon, hlavně v posledním kole, kde jsem do toho dal úplně všechno. Samozřejmě mě rozstřel mrzí, ale třetí místo v juniorech a hlavně 19.místo v absolutním pořadí v konkurenci 86 hráčů považuju za úspěch

Daniel Vlček
"Dnes to byl opravdu velice bláznivý den s překvapivým rozuzlením. Sice mě nejdřív mrzelo 4.místo v mužích, ale konečné 6. místo absolutně mi to vynahradilo a můžu být více než spokojený. Jen ten rekord se nepodařilo překonat...takže příště:-)"

A to je ze Švédska všechno, děkujeme za podporu na sociálních sítích a těšte se na další reportáž, tentokrát z British Open v Hastings, kde bude hrát 6 hráčů AGHB TEAMU.

pátek 30.8.2019

den č.3 - trénink, trénink a trénink aneb zákaz vstupu do lesa

Pátek, poslední tréninkový den před začátkem turnaje. Dnes bylo vydáno embargo na sbírání hub a podobných nesmyslů a od rána do večera se pilně trénovalo. A jak nám to šlo? Chvilku dobře, chvilku to bylo horší, jamky na tomto hřišti jsou poměrně nevyzpytatelné. Jediný, kdo se dnes přiblížil ke třicítce, byl Matěj, který ji zahrál hned v prvním dnešním kole. Za celý den už ho nikdo z nás nenapodobil. Natrénováno máme, co hrát na které jamce, to také víme, tak teď už jen jak to dokážeme zítra a v neděli prodat. A kdy kdo jdeme na první kolo? Přesné časy nevíme, ale začíná se v 8 hodin a Václav jde v 18.flajtu, Matěj cca ve 24.flajtu a Daniel ve flajtu předposledním. Všichni tři máme ve flajtu domácí švédské hráče, tak to bude zajímavá konfrontace.

A s jakým cílem jdeme do turnaje?

"Vzhledem ke kvalitě hráčů v tomto turnaji bych bral všema deseti umístění mezi prvními 25 seniory, což je přesně polovina startovního pole seniorů. Případně mám ambice na umístění na bedně, ale jen za předpokladu, že se nenápadně připletu mezi seniorky:-)"

Matěj Vlček
"Bude to hodně těžké, mým cílem je umístit se mezi prvními třemi juniory. V absolutním pořadí bych byl spokojený s umístěním do 30.místa. Budeme se všichni snažit odvést dobrou práci a prodat to, co jsme natrénovali.

"Tady je podle mě možné vše. Počtem hráčů se turnaj blíží WAGM a kvalitou to také o moc horší nebude, švédská základna je velice silná. Já bych byl spokojený s umístěním do 5.místa v mužích a pokud by se povedlo v absolutním pořadí finálové kolo, považoval bych to za skvělý výsledek".

V týmové soutěži  bude hrát 16 týmů a jelikož většinu hráčů vůbec neznáme, tak si ani jeden z nás netroufne odhadnout naše šance. Necháme se sami překvapit. Držte nám zítra palce nebo pěsti nebo cokoliv jiného a my slibujeme, že uděláme vše proto, aby  tady AGHB TEAM neudělal ostudu. Snad zítra od spoluhráčů často uslyšíme "bra släg", což česky znamená dobrá rána.

Ještě pár zajímavostí k hřišti. Ústředním motivem jsou zvířata. Na první pohled jsou taková nenápadná, ale při podrobnějším prozkoumání hřiště jich je vidět spoustu a my jsme vám dnes některá vyfotili.

Výsledky najdete o víkendu ZDE

středa 28.8. a čtvrtek 29.8.2019

den č.1 a 2 - cesta, ubytování, hřiště

Jestli jste si mysleli, že tentokrát reportáži uniknete, tak jste se spletli:-) I z Göteborgu pro vás máme minireportáž, která nebude zase jen o adventure golfu, ale přidáme i všední postřehy ze Švédska. Naše mise SAGM (zkratka pro Swedish Adventure Golf Masters) začala ve středu brzy ráno, kdy jsme v půl osmé nasedli do letadla a za 1 hodinu a 20 minut jsme byli v Götebrogu. Oproti předpokladům byl let o 20 minut rychlejší, asi tady měl pilot rande:-) Z letiště jsme jeli 20 minut autobusem do centra, kde jsme přesedli na tramvaj, která nás dovezla kousek od areálu Lisebergsbyn, kde je jak hřiště, tak naše ubytování. Což je super, protože to máme asi 100m pěšky na hřiště.

UBYTOVÁNÍ
Ještě, že jsme tu tři chlapi:-) Máme opravdu velice malou chatku, v které se opravdu, ale opravdu špatně udržuje pořádek. Představte si typickou švédskou chatku o rozměrech cca 5x3,7m, ve které jsou 4 lůžka (2 palandy), zádveří, kuchyně, koupelna s WC, jídelní stůl a skříň. A pak se sem má vejít vířívka:-) Takže v naší chatce panují přísná pravidla, kdy kdo sleze z postele, kdy kdo otevře škříň a ledničku, kdy kdo ...né, to si dělám legraci, ale místa je tu opravdu málo. Jinak je to ale moc hezké a snídaně tady mají výborné.

HŘIŠTĚ
Hřiště je rafové, jamky jsou poměrně dlouhé a povrch není úplně rovný, takže dohrávky jsou docela složité. Oproti minulým letům byly na hřišti provedené nějaké úpravy, které umožňují hrát všechny jamky golfovým míčkem. Tento turnaj se totiž hraje pouze golfovými míčky a byly zde jamky, které byly golfákem skoro nehratelné. Vyloženě esovka tady není ani jedna, zato jamka č.17 nás asi bude trošku strašit, podívejte se na fotky a pochopíte. Dle našeho názoru je hřiště výsledkově srovnatelné s hřištěm V Horním Bezděkově Za srubem, ty hodně dobré výsledky budou někde kolem průměru 32 úderů. Ale jde tady zahrát i pod 30. V tréninku Daniel zahrál nejlépe 29, Václav 31 a Matěj 32. Ale také jsme zahráli za 40 úderů:-) Takže to budeasi zábava:-)

TURNAJ
Je to mazec, přihlášeno je 86 hráčů. A jelikož jsme ve Švédsku, tak velice kvalitních hráčů:-) Hraje se na 6 kol + finálové kolo pro nejlepších 18 hráčů v absolutním pořadí. Dostat se zde do finálového kola by byl velký úspěch. Budeme se účastnit také kategorie týmů, které jsou složené ze tří hráčů. Každopádně se ale moc těšíme, turnaj bude mít skvělou úroveň. Ze zahraničních hráčů jsou tu mimo nás 3 hráči z USA a jedna hráčka z Finska. Základnu švédských hráčů, kteří zde hrají adventure golfové turnaje, můžeme tedy jen tiše závidět:-)

KAVÁRNA A HOUBY
Jak to souvisí?  Kavárna je přímo v lese, taková malá, útulná a dělají tam domácí vafle a koláče...mňam:-) A abychom jen netrénovali, tak jsme si tam zašli a po cestě se podívali, zda rostou houby. Je tady teplo, každou chvíli prší, takže ideální houbařské počasí. Pro jistotu jsme si vzali tašku a nůž, co kdyby:-) No a houby opravdu rostou a jelikož je tady nikdo moc nesbírá, tak není problém kousek od cesty najít krásné velké křemenáče, hříbky, kozáky... na to, že jsme na kraji půlmilionového města, tak byl les plný hub. No a jelikož Dan ani Matěj houby nejí, tak je bude mít Václav až do neděle:-) A první smaženici přežil, tak to vypadá, že byly všechny houby jedlé.