neděle 15.9.2019

den č. 5 - účet British Open 2019 - 4 medaile a 2 hráči v TOP TEN

Je dobojováno. A opět neodlétáme s prázdnou. Do letadla si sebou bereme 4 medaile a i v absolutním pořadí jsme byli hodně vidět.  A tím začneme. Na skvělém 7.místě mezi 60 hráči skončil Milan, který do posledního kola atakoval medailové pozice a TOP TEN uzavírá na 10.místě Daniel. Vysoký standard odvedl opět Matěj, který ve svých ještě pořád 12 letech skončil celkově 23. Václav skončil na 32.místě, Veronika na 36. místě a Kateřina skončila 43. O vysoké úrovni tohoto turnaje svědčí i fakt, že ještě 52.hráč ze 60 skončil s výsledkem pod par. Staronovým vítězem celého British Open se stal domácí fenomén Michael Smith.
A kde že cinkly ty medaile? V premiérové soutěži smíšených párů skončili na druhém místě Daniel s Veronikou a na třetím místě Matěj s Kateřinou. Další 2 medaile byly dost nečekané, protože 2.místo mezi zahraničními hráči obsadil Milan a třetí Daniel. A jak je to možné, když byl v absolutním pořadí druhý Švéd, čtvrtý Portugalec a pátý Němec a my jsme byli až za nimi? Protože prvních 5 hráčů v absolutním pořadí dostalo prize money a zahraniční hráči se vyhlašovali až od šestého místa. Logiku to sice moc nedává, ale když už nám ty medaile chtěli dát, tak proč bychom si je nevzali:-) Určitě si pamatujete na nevěřícný pohled Ester Ledecké, když na olympiádě vyhrála a nevěřila tomu. Stejně nechápavě vypadal Daniel, když vyhlásili jeho jméno a nevěděl proč a kam jde:-) Stejně tak byl překvapený i Milan, který hrál rozstřel o umístění mezi zahraničními hráči a celou dobu žil v přesvědčení, že to bylo o 3. a 4. místo a přitom se rozstřeloval o "vítězství":-)
Každopádně máme z učinkování na letošním British Open dobrý pocit, AGHB TEAM byl zase vidět!

A jelikož jsme se opravdu snažili, tak jsme si šli za odměnu zahrát:-) Jedno kolečko na vedlejším hřišti adventure golfu, na kterém jsme nikdy nehráli. Ano, jsme divní, mírně postižení, ale nás to prostě baví. Hráli jsme jen golfákama a zahráli jsme si i 19.jamku Lucky last hole. A tu pokořil Milan i Matěj, který nakonec tento "vysoce prestižní" doplňkový turnaj vyhrál:-)

A to je pro tentokrát z Hastings vše a na další zahraniční reportáž si teď asi budete muset chvíli počkat, letos už nás žádný zahraniční turnaj nečeká. Děkujeme moc za podporu na sociálních sítích a mějte se krásně. A pokud byste nás chtěli vidět naživo, tak už za 14 dní se u nás v Horním Bezděkově koná CZECH ADVENTURE GOLF MASTERS 2019, nejprestižnější turnaj v ČR a jeden z nejlépe dotovaných turnajů v Evropě. Takže pokud má někdo zájem o cenný autogram, tak máte šanci:-)))

sobota 14.9.2019

den č. 4 - 1.den British Open 2019 a Milan 3 údery od medaile

Dneska. bude reportáž věcná a krátká, neboť nás zítra čeká důležitý druhý den turnaje a i autor této reportáže musí odpočívat:-) A nejprve bychom chtěli objasnit, proč nefunguje odkaz s výsledky, které se tam neobjevují. Není to žádný náš šotek, ale pořadatelům to jaksi nefunguje a sorry, asi ani nebude. Výsledky tu vidíme jen na jedné obrazovce, na web se jim to protlačit nepodařilo. Takže se omlouváme, ale tentokrát to asi online nebude.
A jak jsme tedy dnes dopadli? Milan je v polovině turnaje na skvělém 7.místě jen 3 údery od medaile. Takže výchozí pozici pro druhý den má velice nadějnou. Daniel je zatím 18. a na Milana ztrácí 6 úderů. Matěj je na 25.místě 4 údery za Danielem. O další 4 údery za Matějem je na 33.místě Veronika. Opět o 4 údery horší je na 39.místě Kateřina a o 1 úder za ní je na 42.místě Václav. Ale jsme teprve v půlce, zítra může být zase všechno jinak. Po prvním dni vede o 1 úder britská jednička Michael Smith.
Co se týká pořadí smíšených párů, tak tam je zatím Daniel s Veronikou na 2.místě a Matěj s Kateřinou jsou zatím na 3.místě. Zde by medaile měla cinknout:-)

Zítra to bude opravdu zajímavé a my budeme opět bojovat, jak jen to půjde. Níže uvidíte průběžné výsledky, je to v horší kvalitě, ale alespoň něco:-)

pátek 13.9.2019

den č. 3 - Daniel vyhrál generálku na British Open

Pátek třináctého ! A že prý je to smolný den. Pro AGHB TEAM to neplatí, protože hned po prvním dni je jasné, že bez vítězství v turnaji neodletíme. Daniel dnes vyhrál International Players Championships, tradiční páteční generálku na British Open. A vítězství je o to cennější, že ve čtyřčlenném finále porazil tři švédské hráče včetně posledního vítěze WAGM Gunnara Bengsstona. 

Ale pěkně popořádku. Nejdříve jsme všichni nastoupili do prvního kola, které se hrálo na rány a výsledky byly následující.
Daniel - 30, Václav - 33, Matěj - 34, Milan - 35, Veronika - 35, Kateřina - 40.
Do druhého kola postupovalo 8 hráčů a do toho se bohužel dostal jen Daniel. Druhé kolo se hrála jamkovka a Daniel šel ve flajtu s americkým hráčem Frankem Bisesim, kterého porazil 4:1. Finálové kolo, do kterého postupovali 4 vítězové z jamkovky, se hrálo opět na rány. Ve finálovém flajtu to byla švédská přesilovka, Daniel a tři Švédové. Ale nejen v hokeji nejsou Švédové neporazitelní:-) Daniel začal dvěma esy a soustředěnou hrou si před poslední jamkou vybudoval náskok 3 úderů a to už bylo o vítězi jasno. Na 18.jamce zahrál Daniel svoji první trojku za celá tři kola a to jen díky tomu, že mu po druhém úderu vyskočil míček z jamky:-) I tak ale zahrál kolo za 29 úderů a o 2 údery porazil trojici Švédů, kteří zahráli shodně kolo za 31 úderů. A Česká republika tak má prvního vítěze International Players Championships. Pro úplnost vítězem britského Players Championships se stal nejlepší britský hráč Michael Smith. 

A co nás čeká zítra? První 4 kola British Open 2019. A všichni jdeme v prvních šesti flajtech. Začínáme v 10 hodin a výsledky můžete sledovat online ZDE

Ale aby to dnes nebylo jen o turnaji, tak se nám povedlo získat fotky z domu plantážnic, tak se na ně můžete ve fotogalerii podívat. Masérku nám ale pořád neposlaly. Rackové se evidentně zalekli naší včerejší reportáže a vyhýbali se nám obloukem. 
AGHB TEAM ale dnes nebyl vidět jen na hřišti. AGHB TEAM dnes navštívil banku Barclays. A díky tomu dnes ve fotogalerii nenajdete našeho oblíbeného bezdomovce. Každý z nás vyměnil jeho jednu starou neplatnou desetilibrovku za novou. A proč jsme tam museli všichni? Protože zde mění pouze jednu bankovku na osobu a Václav měl samé desetilibrovky. Takže si představte v bance frontu jak na banány a ve frontě samé dresy AGHB TEAMu. Fakt vtipné:-)

Zítra máme všichni jediný cíl. Překonat světový rekord v adventure golfu, který je momentálně 19 úderů. Ale pssst, mimo autora této reportáže o tom nikdo z hráčů neví:-) A pravděpodobně je tedy tato reportáž ta úplně poslední:-)

Mějte se krásně a snad zase zítra:-)

středa 11.9. a čtvrtek 12.9.2019

den č.1 a 2 - cesta, ubytování, hřiště a trochu deště a větru

Je nás tady o jednoho více než bylo Rychlých Šípů. A o 3 více než bylo členů Bratrstva Kočičí pracky. Jaroslav Foglar o nás sice nic nenapsal, ale pevně doufáme, že na konci naší mise o nás bude důvod napsat alespoň v místních novinách:-)
Náš klub se jmenuje AGHB TEAM, klubovnu má momentálně na jihu Británie v Hastings a na výpravu se vydalo 6 plantážníků a plantážnic. Daniel Vlček, Václav Švarc, Milan Provazník, Matěj Vlček, Veronika Reed a Kateřina Reed budou čestně a statečně bojovat o co nejlepší umístění na British Open 2019. A aby naši čtenáři nepřišli zkrátka, tak i odtud pro vás máme aktuální informace. Takže...Véééčerní Prahááá..tedy pardon.. Vééééčerní Hastings:-) 

CESTA
Poprvé jsme na British Open nejeli autem. Letěli jsme. A pak jeli z Londýna minibusem. Ráno v Praze a před obědem na hřišti. A to se vyplatí:-)

UBYTOVÁNÍ
Plantážníci bydlí v jednom domku a plantážnice v druhém. Náš domek (plantážníků) je řadový, úzký a vysoký. V přízemí máme vstupní chodbu, které říkáme přetlaková komora, dále pak obývací pokoj, jídelnu, kuchyň a WC. Ve dvou dalších patrech jsou pokoje, koupelna a WC. První klubová hra nás čekala hned po příjezdu, kdy jsme museli zadat správný kód a získat první klíč pro odemknutí dveří našeho domu. Povedlo se. Hned první den jsme lovili i prvního bobříka a to bobříka odvahy. Jsme na kopci a cesta na hřiště vede mimo jiné po úzkých poměrně tmavých schodech, které končí v úzkém tmavém průchodu. A tato cesta vede nejen na hřiště dolů, ale večer logicky i ze hřiště zpátky nahoru. A projít za tmy tímto průchodem a schody byl právě ten bobřík odvahy. Dobrou zprávou je, že tohoto bobříka ulovili všichni. Sice jsme v polovině schodů potkali nevábně vypadajícího bezdomovce, ale i tuto nástrahu všichni zvládli.
Dalším bobříkem v pořadí by měl být bobřík mlčení. A první ho bude držet benjamínek našeho klubu Matěj. A odhadem po 5 minutách bude pokračovat někdo další:-))). O domku plantážnic momentálně nemáme žádné zprávy, ale prý tam mají masérku. My chceme taky:-).

HŘIŠTĚ
Hřiště už známe z dřívějška, tedy mimo Veroniky a Kateřiny, které jsou zde poprvé. Plantážníci už zde hráli na WAGM 2015. Hřiště je s cihličkovými okraji, ale beze spar. Povrch je poměrně rychlý. Hřiště, na kterém se hraje, je jedno ze tří hřišť v tomto areálu, který se nachází přímo na promenádě u moře. My hrajeme na tzv. Pirátském hřišti. A to se nedá nejen přehlédnout, ale hlavně přeslechnout. Celý den zde probíhá pirátská bitva, střílí se zde z kanonu a voda stříká i tam, kam nechceme, na nás:-) A do toho piráti pořad mluví a jelikož nemají moc velkou slovní zásobu, tak mluví celý den to samé dokola. Pevně doufáme, že to na turnaj vypnou. Jamky jsou poměrně technické, dohrávky ale nejsou těžké, povrch je zde bez nerovností. Dají se zde hrát kola pod 30 úderů a kdo chce pomýšlet na přední příčky, bude to pro něj povinnost.

TURNAJ
Vlastně dva turnaje. V pátek nás čeká tradiční charitativní předturnaj a tím je Players Championships pro domácí hráče a International Players Championships pro zahraniční hráče, který se tím pádem týká i nás. Hrát se začíná ve 14 hodin, nejdříve budou hrát všichni 1 kolo na údery, pak nejlepších 8 hráčů druhé kolo jamkovku a 4 vítězové pak budou hrát 3 kolo na údery. Polovina ze startovného jde na charitu a druhou polovinu dostane vítěz. 
V sobotu a v neděli se pak hraje British Open 2019, v sobotu 4 kola a v neděli také 4 kola pro všechny hráče, finálové kolo se tentokrát nehraje. Do turnaje je přihlášeno 62 hráčů, z toho 19 hráčů zahraničních včetně nás. Novinkou je kategorie smíšených párů. Zítra pro vás tedy budeme mít první výsledky a pro nás to bude na víkend pěkně ostrý trénink:-) Už se ale moc těšíme a budeme rádi, když nám budete držet pěsti i palce:-)

RACKOVÉ
Ti zde zaslouží samostatný odstavec. Jsou totiž neuvěřitelně drzí. A dnes se o tom přesvědčila Kateřina, která si koupila zmrzlinu a než se nadála, měla po zmrzlině. A to ji ani nedala z ruky. Teda dala, ale ne dobrovolně. Takže vyhlašujeme válku rackům a zítra jim taky něco ukradneme. 

To je pro dnešek vše a zítra zase u našeho klubového zpravodaje na viděnou:-)