neděle 14.7.2019

den č.5 (druhý den turnaje) - vezeme 4 poháry a absolutního vítěze

Tak tato poslední reportáž se bude psát hodně dobře. Ale začněme zase pěkně od začátku. Ráno cestou na hřiště málem přejela Zdeňka koloběžka. Takže málem bylo o pohár méně. Ale naštěstí se tak nestalo a do druhého dne turnaje jsme nastoupili všichni. Páté kolo z nás nejlépe zahrál Matěj za 37 úderů, Zdeněk zahrál za 40 a Daniel kontroloval náskok s 38 údery, kdy i s tímto výsledkem zvýšil náskok na druhého na 14 úderů. Ale pamatujete na to včerejší "ale"? Tak to přišlo v kole šestém, kdy Daniel zahrál za 40 a druhý v pořadí zahrál rekord hřiště za 31 úderů a najednou z náskoku 14 úderů bylo úderů jen 5. A to se tu dá ztratit na jedné z těch sedmičkových jamek. Jinak Matěj se pořád zlepšoval a šesté kolo zahrál za 36 a Zdeněk za 42. Tím se uzavřelo pořadí ve všech kategoriích a bylo jasné, že už máme 3 poháry. Daniel vyhrál kategorii Muži, Matěj byl druhý v kategorii Junioři a druzí jsme skončili i v týmech. 

A před finálovým kolem už zbývala jen jedna otázka, jestli budeme mít pohár i za absolutního vítěze. A povedlo se! Daniel Vlček se stal 1. vítězem premiérového ročníku FiAGM. A to už mu nikdo nevezme. 
Ve finálovém kole zahrál 36 a náskok si nejen pohlídal, ale i ho navýšil na 8 úderů. Náskok sice vypadá luxusně, ale do jamky č.14 nebylo vůbec nic jasné, tam ještě mohl o celý náskok přijít, protože druhý v pořadí tam dal eso. Daniel ji ale zahrál za 3 údery a pak už bylo jasné, že to dá. Matěj zahrál ve finálovém kole 39 a skončil na skvělém 8. místě v absolutním pořadí. Zdeněk zahrál 37 a skončil na slušném 14.místě.
Takže nakonec z Finska vezeme 4 poháry. A to jsme jen tři:-) Jen je teda otázka, kam je do letadla dáme, protože úplně malé nejsou. 

Co tedy napsat na závěr? Za rok nás tu máte znovu:-) A my vám moc děkujeme za podporu na FB i jinde a pokud se vám reportáže líbily, tak jsme moc rádi.

Daniel, Matěj a Zdeněk

 

sobota 13.7.2019

den č.4 (první den turnaje) - rozehrané to máme dobře, ale...

....ale všichni, kdo tento sport hrajeme nebo sledujeme, víme, jak ošidné to může být. Ale pěkně popořádku. Ráno jsme v půl osmé vyrazili pěškobusem na hřiště, máme to asi 1,4km a větší část je do kopce. Takže taková příjemná rozcvička. Po tréninku bylo slavnostní zahájení ve finštině. My umíme akorát kiitos a hei, tak jsme si to báječně užili:-) Teda Daniel umí po čtyřech kolech i počítat, měl to i s výukou finských číslovek. Na oplátku uměli jeho spoluhráči ve flajtu "jedna". Víc je toho neučil:-) Pak už jsme šli na první kolo s telefony v ruce, bylo to takové trošku retro...tlačítková Nokia:-) Finové jsou prostě vlastenci. A když pomineme to, že na ten displej nebylo vidět, tak se to ovládalo dobře a výsledky byly opravdu online. 
A jak se nám tedy první den dařilo? Daniel vede v absolutním pořadí o neskutečných 13 úderů. Ale vrátíme se k tomu ale... tady je možné tento náskok ztratit během jednoho kola. V posledním kole stanovil i aktuální rekord hřiště 32 úderů. A to i s trojkou a čtyřkou. 
Matěj je zatím na děleném 9.-10.místě a i když zahrál dvě sedmičky (obě na jamce č.6), tak to nevzdal, úžasně zabojoval a obě kola zvládnul nakonec se ctí.  A jeho cílem je udržet se zítra v první desítce. Zdeňkovi se sice sedmička vyhla, ale nasbíral velké množství trojek a zatím se svým výkonem není úplně spokojený. Jeho cílem je dostat se do finálového kola.
A dobře rozehrané máme i týmy, AGHB TEAM momentálně figuruje o 1 úder na 2.místě. Takže zítra to bude hodně zajímavé, začínáme zase v 9 hodin místního času (u nás v ČR o hodinu dříve) a hned v prvním flajtu půjde Matěj, tak bude co sledovat.

A ani dnes nevynecháme gurmánské okénko.  Ano, opět byla bezlepková pizza:-) Myslíme si, že zítra už by mohl mít Matěj nárok na jednu zdarma, ale asi to neklapne:-) A protože jsme dneska skončili poměrně brzy a měli konečně více času, šli jsme se podívat do města. Teda bez Matěje, ten únavou usnul. Turku není nějaké moc krásné město, ale mají tady hezkou kolonádu podél řeky a ta za tu procházku stála. Byla vafle s banánem, čokoládová zmrzlina, borůvkový koláč a čoko-oříšková koule. Takže taková dobrá dietka:-) Cukr je ale prý dobrý na nervy a těch jsme si dneska užili.  A co teprve zítra:-) 

To je pro dnešek všechno, tak nám zítra držte pěsti, ať to úspěšně dobojujeme.

 

pátek 12.7.2019

den č.3 - trénink od rána až do večera

Přemýšlím, o čem budeme dnes psát, aby to bylo zajímavé. Celý den jsme totiž jen a jen trénovali. Že by vás zajímala nějaká čísla? Jako třeba za kolik jsme šli tréninková kolečka? Tak dobře, tady je máte.

ZDĚNĚK PROCHÁZKA - 47, 35, 46, 39, 44, 41

MATĚJ VLČEK - 41, 35, 37, 37, 38, 39, 40, 36

DANIEL VLČEK - 38, 38, 39, 37, 31, 35, 35, 35

Jak vidíte, rozdíl v jednotlivých kolech je poměrně veliký a myslíme si, že to tak bude i v turnaji. A že se bude pořadí po kolech často měnit podle toho, kdo co pokazí. Vše pod par bude fantastické. Vše kolem paru bude skvělé. Vše do 40 bude velice slušné. Všichni jsme  v tréninku udělali maximum pro to, abychom uhráli co nejlepší výsledek a už se těšíme, až to zítra začne. Vůbec si netroufneme odhadnout naše šance, protože nevíme, jak hrají ostatní.
A něco pro znalce... Zděněk hraje  se 4 míčky, Daniel s 5 míčky a Matěj s 15 míčky. A kdyby mohl, tak snad hraje s 19:-)
Zítra začínáme v 9 hodin prvním kolem a kdyby úplně náhodou někoho zajímaly výsledky, tak ZDE je odkaz. 

A aby to nebylo jen o hře, tak teď něco pro gurmány. Kdyby měl někdo cestu do Turku, tak nejlepší pizzu mají v Kotipizza. Úžasná je s čedarovým základem. A Matěj prohlásil, že tak dobrou bezlepkovou pizzu ještě neměl. Takže už ji měl dvakrát a jelikož jsme tu ještě dva dny a jelikož je konzerva, tak není těžké se dopočítat, kolikrát ji ještě mít bude:-) A nejlepší čerstvě pečené skořicové rolky mají v Espresso House. Mňam, také nezůstane jen u jedné. A nejlepší pivo mají v Hospodě:-) Sice jsme ho neměli, ale jelikož je české, tak je nejlepší. A to je takový malý oslí můstek k tomu, že bychom i v neděli rádi napsali, že co je české, to je nejlepší:-) Ale k tomu je ještě 7 kol dlouhá cesta, tak nám držte palce, pěsti nebo cokoliv jiného a my slibujeme, že těch sedmiček dáme co nejméně:-)

 

středa 10.7. a čtvrtek 11.7.2019

den č.1 a 2 - cesta, ubytování, hřiště a hlavně Finsko

Jsme ve Finsku. Kdo? AGHB TEAM a jmenovitě Daniel Vlček, Matěj Vlček a Zdeněk Procházka. A proč? Budeme o víkendu hrát 1.ročník Finnish Adventure Golf Masters a protože je to poprvé, tak u toho chceme být. Ale pěkně popořádku a vrátíme se o den zpátky. Včera (ve středu) jsme odletěli do Helsinek a protože bychom museli tak jako tak přestupovat, tak jsme přestoupili...ale na vlak:-) Vlastně jsme zapomněli napsat, že se hraje v Turku, pardon:-) Takže jsme jeli 2 hodiny vlakem do Turku a bylo to fajn, protože jsme viděli i něco z finské krajiny. Je to placka..ale hezká placka. Hlavně pro ty, co mají rádi přírodu a jezera. Ne nadarmo se o Finsku říká země tisíců jezer. Takže už jsme v Turku a rovnou z nádraží jsme se vydali pěšky najít ubytování. I to se povedlo, náš byt jsme našli, kódy k otevření všech dveří a zámků jsme měli správné:-) Vůbec byla celá cesta letadlem, vlaky i ubytování naprosto bez problémů, až jsme si říkali, kde se něco zadrhne. No a.....nezadrhlo:-) Ještě večer jsme se šli podívat na hřiště a vyzkoušeli pár jamek. Pro nezúčastněné...kteří to asi nepochopí...to je vždy to první, co nás zajímá...hřiště, zvláš když ho neznáme. Matěj by tam šel nejradši rovnou z nádraží, naštěstí měl dostatečně těžké zavazadlo:-) A takto se pomalu přesuneme do dne druhého..dnešního..do čtvrtka, kdy jsme na hřišti strávili tréninkem celý den. Takže....

HŘIŠTĚ

Hřiště je úplně nové, otevřené je jen 3 týdny. Hřiště je na krásném místě, uprostřed nádherného parku. Hřiště je tak trošku nezařaditelné, není cihličkové, je s rafovými okraji, ale prostě úplně jiné než známe. A teď to nejdůležitější...hřiště je těžké:-) Na dvou, spíše na třech drahách nejde dát eso..a nebo velice náhodně a na třech drahách sice eso dát jde, ale také nebude problém tam dát za sedm. Máme se opravdu na co těšit. Je tu pár drah, kde je jamka na nakloněné a ještě zakřivené rovině, takže buď se do jamky trefíte a nebo řeknete míčku pápá a hrajete z jedné strany na druhou, protože u jamky míček nedrží. Je tu také jedna průjezdná dráha, kde ale u díry není žádný náběh a díra je poměrně daleko a ještě to z trubky do jamky skoro nejezdí, takže dvojka bude jako eso:-) Také je tu dráha, kde se hraje dolů po dvou schodech, zajímavý nápad. Na třech drahách jsou kovové překážky (takové míčkodromy), přes které ale není nutné hrát, i když na 18 se to jeví jako výhodné. Je tu také dráha, kde je jamka pod schodem asi jen metr a půl od začátku, ta je asi ze všech nejjednodušší, i když úplně esovka to není. Ta tady není ani jedna. Koberec je středně rychlý, nepískovaný. Jak se nám zatím daří? Nijak:-) Ještě jsme ani tréninkové kolečko nešli, jsme rádi, že jsme přišli na to, jak co hrát. Bohužel nebylo ani moc co okoukávat, učí se to tady všichni.

TURNAJ

Tak zatím moc informací k dispozici nemáme, ale přihlášeno je prý něco kolem 40 hráčů a z toho 3 junioři. Takže to vypadá, že Matěj opět neodjede bez poháru:-) Jinak kategorie jsou muži, ženy, junioři a pak 3 členné týmy a nováčci. Hraje se 6 kol (v sobotu 4 a v neděli 2) a pak 1 kolo finálové pro nejlepších 18 hráčů v absolutním pořadí. Ze zahraničních hráčů tu budeme my a Jens Bergström ze Švédska, čerstvý stříbrný medailista z absolutního pořadí WAGM 2019. Až budeme vědět, kde budou výsledky, tak sem umístíme odkaz. 

A to je zatím vše, pokračování zítra, kdy nás čeká druhý a poslední den tréninku. A snad i nějaká čísla z tréninkových koleček.