Vánoční pohár v Popradu – putovní pohár se ohřál na Slovensku jen chvilku

Daniel Vlček z AGHB TEAMU obhájil loňské prvenství na Vánočním poháru v adventure golfu, který se konal v hotelu Tatramonti v Popradu. A velkým překvapením je třetí místo Matěje Vlčka, který ve svých 12 letech dokázal mimo svého táty a Jana Tolaroviče porazit celý zbytek startovního pole. Třetí hráč AGHB TEAMU Michal Stach se vešel do první desítky a skončil na 9.místě.

Daniel Vlček vyhrál s velkým náskokem 19 úderů. Ve třetím kole navíc zlepšil svůj loňský rekord hřiště na 26 úderů. Matěj Vlček rozhodnul o svém třetím místě skvělým závěrem, kdy zahrál na posledních čtyřech jamkách 3 esa a odsunul na 4.místo Miroslava Chmelku.

Na hřišti v hotelu Tatramonti je jedna opravdu „strašidelná“ jamka, které se neřekne jinak než SOPKA. Ve startovním poli není moc hráčů, kteří ji alespoň v jendom kole nezahráli za sedm úderů, ale na druhou stranu je možné ji zahrát i na eso. Na této jamce pohřbil své naděje Michal Stach, který tam zahrál tři semdičky, šestku a pětku. Daniel Vlček na této jamce zahrál dvě esa, ale i jemu se v jednom kole povedla sedmička.

V sobotu byla součástí Vánočního poháru Adventure golfová liga a zde získal pohár za první místo Daniel Vlček v mužích a Matěj Vlček v juniorech. V týmech skončil AGHB TEAM druhý za Trnavou.

Výsledky ZDE

A jak hodnotí turnaj samotní hráči?

Daniel Vlček (AGHB TEAM):
„Nebýt té jedné sedmičky na sopce, tak bych označil svůj výkon za bezchybný. Ale jinak jsem samozřejmě maximálně spokojený s obhajobou vítězství a radost mi udělalo i překonání rekordu hřiště, kdy jsem zahrál kolo bez trojky s deseti esy. Teď mám jediný cíl… příští rok vyhrát potřetí a přestěhovat krásný putovní pohár do Horního Bezděkova natrvalo:-)

Matěj Vlček (AGHB TEAM):
„Na to, že jsem hrál na tomto hřišti poprvé, jsem s výsledkem velice spokojený. Poctivě jsem trénoval a to mi pomohlo k tak dobrému umístění. První den mi nesedl, protože jsem byl nervozní z toho, jak to bude probíhat, ale druhý den už to bylo mnohem lepší a v posledním kole jsem do toho dal úplně všechno a jsem moc šťastný, že vezu z Popradu domů bronz. Jen mě trošku mrzí, že jsme nevyhráli týmy, takže máme příští rok co napravovat.“

Michal Stach (AGHB TEAM):
„Jsem přesvědčený, že jsem byl připravený dobře. Věděl jsem, co mám hrát, ale nevyrovnal jsem se se specifickými podmínkami na tomto turnaji a hlavně s jamkou č.8 (SOPKA), se kterou jsem měl problémy i v tréninku. S mojí technikou hry mám velký problém ji dohrávat.

Komentáře